KDO MI TADY PORADÍ?


Vaše jméno (přezdívka): *
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi: *

Kronika.sk - kniha návštev
http://www.abraka.cz

10780 návštěv

Napiš otázku nebo odpověď

|<< << <
2/36
> >> >>|Jméno (přezdívka): Nany

Otázka/ odpověď: Potrebuju poradit!Problem se netyka me ale me Kamaratky!Uz skoro trictvrte roku s ni nejsem v kontaktu!Dnes mi ale psala ze je uplne na dne ze uz stratila vsechny kolem sebe! Hrozi ji pastak a chce po me abych ji pomohla ale ja nevim jak!?
Nedeľa 25. 02. 2007 o 13:40:16 # 461230

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Karlosi, můžeš udělat spoustu věcí, a jednou z nich je také pokus o abstinenci. Nakonec tě to stejně čeká, jest-li tě nepotká něco horšího. Takže se na to zkus dívat z té faktické stránky. Abťák je přesně o tom, že je člověku dost zle. A pokud to doopravdy nebudeš zvládat, nech si zavolat sanitku, protože při pořezání ji budeš asi stejně potřebovat. Pak budeš mít na výběr pohotovost, detoxikační oddělení nebo třeba psychiatrickou léčebnu. Přeji ti hodně zdaru.
Piatok 16. 02. 2007 o 17:37:00 # 449070

Jméno (přezdívka): Karlos

Otázka/ odpověď: Prosím jsem na dně matka mi našla buchny beru háčko zamkla mě v pokoji a mě zž je dost zle nemužu vyrazit dveře jsem v 1 patře mám skočit z vokna nebo se podřezat aby vodevřela??!!!Sakra já si musim šlehnout už jsem si tady nablil nevydržim tady bejt co mám dělat pomoc!!!!
Piatok 16. 02. 2007 o 13:41:41 # 448988

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: MÁŠO, první experiment s drogou je vždy velkou sázkou do loterie, kdy uživateli není známo, jaký bude její výsledek.
Na drogu sice po prvním užití nevzniká závislost, ale člověk získává zkušenost, která jej pak může ovlivňovat v jeho dalším rozhodování. Když je zkušenost špatná (pomíjím fatální rizika), pak není zájem znovu experimentovat (potažmo není a ani nebylo oč stát). V opačném případě, kdy uživatel prožije silnou libou zkušenost, může u něj vzniknout následná silná touha ještě „jen jednou“ experiment opakovat.
U tzv. tvrdých drogy s vysokou mírou rizika, kam kokain zaručeně patří, existuje také velká pravděpodobnost vzniku silné touhy až neodolatelného puzení (craving) experiment zopakovat. V tomto paradoxně spočívá velká záludnost drog, kdy si člověk po pozitivním zážitku nedokáže pomoc a žene se do závislosti. A jestliže má třeba silnou vůli touze odolávat, nikdy neví, kdy jeho vůle bude oslabena a kdy si vzpomene na onu libou zkušenost. Proto bych také doporučoval konzultovat své zážitky s odborníky.
Přeji ti hodně štěstí při rozhodnutí.
Piatok 26. 01. 2007 o 21:25:57 # 429012

Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada

Otázka/ odpověď: Mášo,
obvyklými testovacími metodami lze zjistit v krvi zde dostupné drogy mimo THC (marihuany a hašiše)do 3 dnů od užití.

Nicméně zkoušení tzv. tvrdých drog má svá rizika, která za to podle mého názoru nestojí, vše co nabízejí lze získat i jinými způsoby.

Zdraví Petr Hromada, KPM Uničov
Piatok 26. 01. 2007 o 14:48:34 # 428769

Jméno (přezdívka): Máša

Otázka/ odpověď: Chtěla bych se zeptat,když bych třeba zkusila nějalou drogu,třeba kokain,jen jednou,jak dlouho poté by bylo možný najít v krvi,že jsem něco měla?Díky
Piatok 26. 01. 2007 o 13:00:51 # 428714

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Muzo, pokud máš nevyvratitelné podezření, že tvůj přítel užívá kokain, je důležitých několik věcí. Proč přítel drogu bere (důvody můžou být různé od způsobu uvolnění, naplnění prázdnoty nebo frajeřiny), pak že ti tato skutečnost dělá starosti (je to záležitost vašeho vztahu, kde můžeš cítit ohrožení, ztrátu důvěry, vzájemné nepochopení, obavy aj.) a nakonec nalezení způsobu vhodné komunikace (měla by ses se svými starostmi svěřit příteli a třeba paradoxně po něm žádat pomoc – záležitost by se měla vysvětlit a najít řešení, třeba kontaktní poradna). Doporučoval bych ti také nejprve získat věrohodné informace o problematice užívání kokainu obecně pak drog (literatura, např. Jiří Presl - Drogová závislost nebo solidní zdroje na internetu).
Štvrtok 25. 01. 2007 o 13:26:59 # 428198

Jméno (přezdívka): muza

Otázka/ odpověď: Dobry den,jsem absolutne bezradna v techto vecech.Mam podezreni,ze muj pritel 27 let bere drogu Kokain.Dozvedela jsem se to od znamych a na otazku jestli je to pravda mi odpoved,ze ne,ze jsem se zblaznila.Tyhle veci sly vzdy kolem nas.Po kratke dobe mi rek,ze v kvetnu ulitaval na Kokainu,ale to tak 10x a nic to s nim nedelalo-cemuz neverim.Mam obavy,ze v tom pokracuje a nevim si rady,jakk to resit.Neni s nim normalni rec na toto tema.Hned na mne krici,je podrazdeny,ze mu neverim.Ale to podezreni mam vazne a to i nase blizke okoli.Poradte prosim co mam delat a jak situaci resit.Dekuji Muza
Štvrtok 25. 01. 2007 o 12:51:52 # 428181

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Lindo, ideálním by bylo se přítele zeptat a dostat férovou odpověď. Jinak by měly být v lékárně k dostání testery na přítomnost metabolitů v moči nebo ve slinách, které zůstávají v organizmu po požití THC 2 – 8 dní. Jaký test bys měla použít by ti měl poradit lékárník.
Nebo se podívej třeba na http://www.magister.sk/-p-4023.html a http://www.testery.sk/testy-drogy.html
Štvrtok 25. 01. 2007 o 12:42:09 # 428179

Jméno (přezdívka): LINDA

Otázka/ odpověď: Dobry den...

Ja by som sa chcela spýtat akou formou je mozne urcit, respektíve dokazat užívanie marihuany? Pocula som, ze su nejake krvne testy, ak ano, tak mi prosim poradte ako sa k tomu dostat. Priatel užíva marihuanu, ale ja mu to nemam ako dokazat a tym ze som toho neznala, tak so mnou moze kývať. Dakujem za odpoveď Linda
Štvrtok 25. 01. 2007 o 11:23:21 # 428137

|<< << <
2/36
> >> >>|