KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9917 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
6/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): Mirka

Otázka/ odpověď: Dobry den.Už asi 2roky uzivam pervitin ale ne pravidelne.Pred mesicem jsem ho zacala aplikovat nitrozilne.Problem je ten ze mi nejsou vdet zily a pokazde mam po vpichu asi tyden oteklou ruku.Navic hrozne to boli-poradte mi prosim co si na to mam davat nebo jak to osetrit.Dekuji
Utorok 20. 06. 2006 o 19:15:23 # 369056

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: JAJAJDO, odhadnout z tvých řádků, jak to skutečně tvůj přítel myslí, není jednoduché. Hodně záleží na vašem vztahu a prožitcích, v kterých se nedá soutěžit s drogami, které mohou navozovat chemicky silné prožitky zdánlivě zadarmo. Není to věcí tvé víry, ale přítelova rozhodnutí, čemu má dát přednost a větší hodnotu, zda-li vašemu vztahu nebo chemickým zážitkům. A jak to je ve skutečnosti, to bys měla poznat. Přeji vám hezký vztah, v kterém jste oba zajedno ve společných zážitcích. Podotýkám jen, že fetovat se nemá.
Pondelok 19. 06. 2006 o 10:46:24 # 368973

Jméno (přezdívka): jajajda

Otázka/ odpověď: Můj přítel fetoval.Kvůli mně přestal,tedy zůstal pouze u marihuany.Tvrdí, že tvrdé drogy už fakt nebere,ale asi před týdem měl papírek(tuším, že to je LSD). Řekl mi to a slíbil, že kromě té marihuany a popř.houbiček tedy lysohlávků na nic nešáhne. Můžu mu věřit? Je schopen ovládat sám sebe? Co mám dělat kdybych ho chtěla přimět, aby přestal kouřit i tu marihuanu? Nebo to aspoň omezil?
Sobota 17. 06. 2006 o 23:39:50 # 368904

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Weissinko, ideální by bylo, kdyby ses obrátila na nejbližší k-centrum. Jinak za pokus stojí změnit své návyky a stereotypy. Např. partu kamarádů a prostředí, kde bereš pervitim, životosprávu (ve zdravém těle - zdravý duch), najít si nové zájmy, co byt tě bavilo, třeba poslouchat novou muziku, jinak se oblékat, vyhledat si nové přátelé, věnovat více pozornosti myšlenkám blízkých... Všechno tě může přivést na nové myšlenky a pojetí tvého života, kde přestane hrát ústřední roli droga. Přeji hodně zdaru.
Nedeľa 04. 06. 2006 o 11:26:35 # 367210

Jméno (přezdívka): weissinka

Otázka/ odpověď: Dva roky smrkám pervitin, zdravotní důvody a přítel mne nutí přestat a sama to nezvládám. Proto prosím o radu, jak se mám zachovat,abych se vyhnula přímému kontaktu s drogou. Díkec.
Sobota 03. 06. 2006 o 21:26:04 # 367144

Jméno (přezdívka): fetnicka

Otázka/ odpověď: to Petr Hromada?dobrý večer,tak jsem Vás jen chtěla informovat,že do centra,které jste mi nabízel jsem zatím nedošla,ale co není múže být,uvidím...jinak Vám ještě jednou děkuji...Michaela...nyní beru tak jednou týdně,no a je to...
Štvrtok 20. 04. 2006 o 19:26:27 # 361825

Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada

Otázka/ odpověď: Kláro,
jako vedoucí k-centra můžu podrobně říct co takovéhle zařízení může nabídnout. Lidem kteří aktuálně užívají drogy může pomoci snižovat rizika s tím spojené - například čisté stříkačky snižují riziko přenosu infekčních chorob, třeba žloutenky. V kontaktním centru mohou taky na základě zhodnocení stavu člověka doporučit další postup, mají přehled o léčebných zařízeních, kontakty na ně a jsou schopni zprostředkovat léčbu a být nápomocni při jejím zařizování. Taky jsou schopni konzultovat vhodný postup s příbuznými a rodinnými příslšníky klienů.

Jinak se připojuji ke kolegovi Minarčíkovi a přimlouvám se za vyhledání odborné pomoci za situace jak ji popisujete.

Zdravím, hodně úspěchů.
Štvrtok 20. 04. 2006 o 09:45:23 # 361681

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Kláro, budu pragmatik. Je jasné, že odpověď na své otázky nenalezneš na internetu, takže doporučuji, aby ses obrátila na nejbližší anonymní k-centrum (např. Kontaktní a doléčovací centrum, o.s. Háječek), kde ti mohou poradit jak v tvé situaci postupovat.
Myslet si, že můžeš sama svému partnerovi pomoci, bez odborných znalostí, je laické a nezodpovědné, tím spíše, když jsou v tom osobní city. Drogová závislost je závažná nemoc, kdy je potřeba odborné intervence. Ty můžeš využít svého citového vlivu a motivovat přítele k návštěvě odborného zařízení (např. k-centrum).
Ve věci testů na hepatitidu C a vyloučení podezření doporučuji obrátit se na svého obvodního lékaře (lékařské tajemství), tím spíše, když si testy člověk zaplatí. Je však potřeba překonat stud (můžeš si vymyslet, že ses náhodně poranila o odhozenou stříkačku nebo nemusíš nic říkat), ale zodpovědné je přistoupit k věci pragmaticky, protože i když partner tvrdí cokoliv, nic to nepotvrzuje. Řešením by také bylo, kdyby testy podstoupil partner, není nad prevenci.
Nakonec doporučuji zvážit svůj vztah k partnerovi, na čem je skutečně založen a čím je motivována tvá potřeba pomoci svému partnerovi (zmiňuješ se, že partnerovi zemřeli rodiče). Dobré by bylo obrátit se také na poradnu zabývající se partnerskými vztahy, viz seznam http://www.amrp.cz/poradny.html
Přeji hodně odvahy, rozvahy a úspěchu. Jum
Streda 19. 04. 2006 o 12:10:31 # 361447

|<< << <
6/34
> >> >>|