KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9907 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
16/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): Jura

Otázka/ odpověď: Vaeno, děkuji ti za tvé příspěvky a reakce, z kterých hovoří vlastní zkušenost, pochopení, moudrost, a v tom duchu také upřímná snaha poradit a nabídnout pomocnou ruku ostatním. Tvá odpověď Martině je velmi profesionální, a pro mne osobně pak vystihuje mé vlastní postoje, např. v přístupu rodičů ke svým dětem a dokonale pak také ve věci využití indikačních testů.
Za redakci Jura Minarcik
Pondelok 21. 06. 2004 o 15:50:37 # 298449

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Jirko Kremličko, Vaena ti už odpověděla v podobném duchu, v kterém bych ti mohl také odpovědět na tvou oponenturu k mé reakci na otázku Kastella, který se ptal na subjektivnost účinků THC, a je-li možné, aby měl někdo obrovské problémy po 1 jointu a někdo beztrestně hulil celý život. Viz má reakce níže.
Studium a vědecká forma, jak ji uvádíš, je zase jen pouze subjektivní zkušenost prezentovaná jako obhajoba vlastního názoru. Stejně jak tomu může být taktéž při studiu všemožné literatury (vzácně však odborné, která je ve svých výsledcích nudně pragmatická) o účincích THC, s kterou se ztotožňuji podle toho, jestli obhajuje mé názory či přání.
Možná jsi, Jirko, ona odolná osobnost, možná jsi nehledal ve správných odborných pramenech, ale také že jsi měl možná zatím jen štěstí (i s lidmi, které znáš). Já jsem poznal na toxikomanickém odd. v psychiatrické léčebně zase jiné lidi, kteří to štěstí neměli, a jednalo se skutečně o uživatele THC. A možná se mýlím, a ty jsi studentem medicíny a připravuješ se na disertační práci, která konečně vnese do současného problému jasno. Ale pokud budou ve společnosti ambiciózní politici, ustrašení rodiče, mladiství experimentátoři a chytráci, kteří se na tom snaží vytěžit, pochybuji, že se marihuana a jiné užitečné produkty konopí stanou záležitostí legální.
Pondelok 21. 06. 2004 o 15:45:15 # 298445

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Jirko Kremličko, jak ovšem poznat odolného jedince? Pokud se nejedná o neurotika na první pohled, neodhadneš, co se v jeho nejskrytějším koutě mozku skrývá. Mozek a jeho chemismus máme velmi málo probádaný a přesně nevíme o některých vazbách. Otázkou zůstává, pokud víme o riziku, že joint udělá z naprosto normálního člověka nesvéprávnou trosku, zda se o takový experiment pokoušet. Znám kluka, ing. ekonomie, naprosto úžasného a úspěšného člověka, u kterého první ataku schizofrenie vyvolala marjánka. Možná by se k ní propracoval později, možná vůbec, ale proč to vědomě riskovat. Většina z nás, kteří jsme někdy okusili, měla prostě štěstí. Otázka karcinogenů je taky sporná, protože i dlouhodobý uživatel marihuany nedostane do sebe tolik karcinogenů jako kuřák cigaret /vliv na tento rozdíl má množství vykouřených cigaret oproti množství jointů/. Jinak nejsem ortodoxní odpůrce kanabinoidů. Patří ovšem do rukou odborníků - léčebný prostředek při některých onemocněních -nádorová onemocnění /dobrá analgezie/, Parkinsonova choroba... Ale musí být pro to vytvořeny vhodné podmínky /odborný dohled, vhodé množství/. Tato úvaha je stejně bezpředmětná, protože naše legislativa stejně s kanabinoidy jako léčivy nepočítá. V
Piatok 18. 06. 2004 o 00:11:01 # 297992

Jméno (přezdívka): Jiří Kremlička

Otázka/ odpověď: Ahoj

Jmenuju se Jirka a je mi 25 let. Přečetl jsem si váš názor na otázku Kastella a troufám si oponovat. Několik let se věnuji studiu marijuany nejen na experimentální urovni, ale také formou vědeckou - cestou literatury a pokusů s extrakty. I přes usilovné pátrání se mi nepodařilo nalézt skutečný důkaz o negativním působení THC a jiných kanabinoidů na lidskou psychiku. Kastello dole uvedl některé průvodní jevy jako je apatie, ztráta krátkodobé paměti či jiné projevy spojené dočasně s intoxikací. Znám spousty lidí kteří kouří marihuanu více než 15 let pravidelně a žádné problémy se nevyskytly. Nejsem zastáncem tohoto druhu narkotik, ale přesto jsem přesvědčen, že někteří psychicky odolní jedinci mohou konzumovat kanabinoidy bez problémů až do svého konce, který ovšem může být díky karcinogenním účinkům kouření nepříjemný.
Štvrtok 17. 06. 2004 o 10:39:46 # 297884

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Děkuji všem, kteří se 17.6. cca mezi 17:30 a 17:45 pohybovali v Králově Dvoře v okolí zastávky U tří zvonků. Ne každý, kdo jde do křeče a následné zástavy dechu musí být alkoholik nebo narkoman.Stačí přece zjistit základní fyziologické funkce, pokusit se o pomoc a zavolat RZP. Když už nechcete pomoc sami, prosím nechte si poznámky typu " V...r se na něj k....o, že tě to baví". Jo baví mě to, navíc je to otázka lidské slušnosti, právní otázka a navíc otázka profesionální cti.
Příště tam můžete ležet vy nebo někdo blízký. Bohužel jsme národ slepých, raději nevidět, zbytečně by mě to zdrželo. Píšu to ve víře, že si to možná z vás přečte a uvědomí, věřím, že existují lidé, kterým není osud druhých lhostejný. P.S. Mladík o svůj život zatím urputně bojuje. V.
Štvrtok 17. 06. 2004 o 02:09:50 # 297861

Jméno (přezdívka): Vaena

Otázka/ odpověď: Martino, po změnu v chování syna může být několik důvodů - nevhodná společnost, touha po změně stylu /v tomto věku je revolta běžná/, útěk ze škatulky vzorňáka, ale i drogy. Pokud Váš syn nemá viditelné známky /vpichy, zmenšené nebo zvětšené zornice, charakteristický zápach po hulení trávy.../, tak to nepoznáte a máte několik možností.
1/ V lékárně jsou již delší dobu k dostání indikační papírky ke zjištění zbytkových metabolitů toxických látek v moči
2/ Je možné "odtáhnout" jej k lékaři nebo na hygienickou stanici k odběru na toxikologii
3/ Prohledat osobní věci a korenspondenci
4/ Otevřeně si promluvit
Můj názor: 1+2+3= krajní, nouzové a ponižující řešení pro obě strany - Vás i syna.
Rodiče by měli být schopni otevřené komunikace a tvorby vzájemné důvěry se svými ratolestmi. Akceptovat jejich názory /pokud nejsou vyloženě destruktivní nebo sebedestruktivní/. Pokud s jejich názory nesouhlasíte, vyvraťte je rozumnými argumenty a ne pouhou nadřazeností danou věkem.
Důvěra by měla být pěstována již od malička, kdy by rodiče měli být tím GURU, který vede, napomáhá a sám má ukotvený racionální systém hodnot a priorit. Pokud máte takové klima se synem, nebude pro Vás těžké si s ním o svých obavách promluvit, možná potřebuje také něco říct a neví jak. Zároveň s ním můžete prodiskutovat nebezpečí zneužívání toxických látek.
Pokud byste se totiž pokusila o bod 1,2 nebo 3, hrozí ztráta Vaší autority. Syn by ztratil důvěru k Vám /porušila jste jeho soukromí/, měl by pocit ztráty zázemí. tuto nejistotu by mohl poté řešit svérázně - útěkem, alkoholem, drogou... - "Chtěli jste ze mě feťáka, máte ho mít".
Ještě jednou k indikačním papírkům - mely by spíše patřit pro osobní potřebu - jsem-li čistý a mohu řídit, nebo a to hlavně odborníkům, kteří jsou schopni hodnotit biologický materiál /což mou potvrdit ze svého povolání, není lehké/. Na výsledek může působit spousta faktorů, které mohou výsledek zkreslit a v rukou nepoučeného a vystrašeného rodiče nadělají více škody než užitku. Navíc myslím, že jde hlavně o komerční záležitost farmaceutických firem. Přeji hodně štěstí a zdravého rozumu. Vendula
Štvrtok 17. 06. 2004 o 00:49:29 # 297858

Jméno (přezdívka): Martina

Otázka/ odpověď: Chtěla bych se přeptat, jak poznám, že syn bere nějaké drogy? Může to být jen věkem (je mu 14 let), ale změnilo se rapidně v druhé polovině školního roku jeho chování. Do té doby byl takřka bezproblémový. Závodně plave již pět let a je celkem úspěšny. Nyní ale často vynechával tréninky, i když mě tvrdil, že na tréninky chodí. Nejvíc mi ale dělá starosti škola. Má již 4 neomluvené hodiny, většinou byl s holkou, která nejenže kouří )což není má starost), ale vím, že se v noci potlouká po restauracích na našem sídlišti. Je to jeho spolužačka a přišla k nim na školu z výchovného ústavu asi před třemi měsíci. Můj syn měl v pololetí 7. třídy vyznamenání a nyní v 8. třídě bude mít zřejmě dvě čtyřky. Prosím o radu. Jak říkám, nemusí to nic znamenat, já jen pro jistotu. Děkuji moc, Jindřichová Martina.
Streda 16. 06. 2004 o 10:18:32 # 297715

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: ahoj Misho,
to, že tvůj přídel zemřel je velice smutné, ale zároveň ukázka kam drogy vedou. Na svou drogovou karieru,jak tat počítám, jsi dost mladá /počítám, žes začala už někdy ve 14/. Nejlepší by bylo navštívit kontaktní centrum K-centrum, DROP IN, Sananim jejich sídla a kontakty najdeš jistě na internetu, psychiatrické ambulanci, hygienické stanici/. Pak by měla následovat nejspíš detoxifiikační léčba a ústavní ,popř. komunitní. Deprese při narkomanii je běžná věc, navíc hraje roli i to, že jsi ztratila svého přítele. Byla to však jeho volba, ty takdopadnout nemusíš. Z tebe cítím určitý pud sebezáchovy, což je dobře amělo by to být po tebe právě tím hnacím motorem, který tě donutí svůj život konečně vzít do vlastních rukou. Přeji hodně zdaru, pevné vůle a víry v sebe. Sama jsem důkazem, že to jde - jsem 7 let čistá. Vendula
Streda 09. 06. 2004 o 06:52:48 # 296889

Jméno (přezdívka): misha

Otázka/ odpověď: Ahoj doufám že mi poradíte. Je mi 15 let a už rok a pul si píchám heroin. Už vážně nemužu dál a k tomu před měsícem umřel muj kluk-předávkoval se. Přemejšlím nad tím, že se taky zabiju, ale strašně se bojím. Je toho už na mě moc. Prosím poradte mi. diky
Utorok 08. 06. 2004 o 13:22:10 # 296787

Jméno (přezdívka): Ada

Otázka/ odpověď: Ahoj všichni ti co jste někdy byli či ještě jste narkomany. Je mi 23 let. Já osobně, jak se na to tak dívám, jsem asi opravdu šťasný člověk, protože jsem nikdy žádnou drogu nebrala, až na marihuanu a to tak cca 2x do roka jednoho šluka. Nedokážu pořád pochopit i přes tu spoustu varování, proč se takhle lidi sebezničují?
Piatok 04. 06. 2004 o 14:43:33 # 296293

|<< << <
16/34
> >> >>|