KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9906 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
17/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Kastello - Petře, zaujal mne tvůj dotaz, protože vystihuje jeden fenomén dnešní doby – dotazovat se na něco, nač stejně známe odpověď. Často se setkávám s dotazy, jest-li je marihuana zdraví škodlivá, jest-li na ni vzniká závislost, a jak to že, když apod. Dotazy jsou od věkově rozdílných tazatelů s různými zkušenostmi a pohnutkami, a já mám někdy pocit, že už nevím, jaký názor mám vlastně zastávat. Tak mne teď napadá, že se jedná skutečně o setkávání individuálních názorů, stejně jako individuální zkušenosti či pohnutek tazatelů, často experimentátorů, kteří touží potvrdit či vyvrátit svoje zkušenosti či interpretované pravdy ve smyslu sdílet je nebo jít do sporu. Tvoje zkušenosti jakoby zdánlivě vyvracejí základní pravdy. Např. brát drogy by se normálně neměly, pomineme-li iniciační a rituální obřady pod dohledem guru. Další pravdou je, že marihuanu lze počítat mezi psychotropní látky, jež mají chemickou schopnost ovlivňovat naše vnímání a prožívání, především na duševní úrovni, a z toho mi také jaksi vyplývá, že užívání marihuany, jako takové, by se nemělo stát běžnou či každodenní záležitostí.
Tvoje zkušenost je tvoje zkušenost, tedy velice subjektivní a nelze ji zevšeobecnit. Možná jsi odolná osobnost nebo máš více štěstí, přesto však popisuješ symptomy, které předcházejí tzv. toxické psychóze, která postupem času přestává být pouze toxická, ale jedná se o vznik trvalejšího stavu duševní ne-moci s poruchami myšlení, chování a se změnami v osobnosti. Je to otázka času, intenzity a dokonce i reakcí z tvého prostředí. U někoho může jediný joint spustit skryté predispozice k psychické poruše, u jiného to může trvat déle, než si je vyrobí, ale nesetkal jsem se osobně s nikým, kdo by mohl beztrestně hulit celý život, aniž by se to na něm nějakým způsobem nepodepsalo.
Doporučil bych ti, čistě experimentálně, třeba na šest týdnů vysadit. Zkus posoudit, jak na to zareaguje tvoje psychika… Ke svému užívání se můžeš přeci pak zase vrátit.
Hodně štěstí. Jum
Pondelok 31. 05. 2004 o 15:21:40 # 295607

Jméno (přezdívka): Mich

Otázka/ odpověď: AMFE, to je snad jasný. Tvoje nosní cévy dostávají pořádný záhul. Po delší době masivniho ňupání můžeš přít o nosní přepážku, kterou ti to rozežere. Tak s chutí do toho.
michal
Piatok 28. 05. 2004 o 11:56:00 # 295265

Jméno (přezdívka): amf

Otázka/ odpověď: ked niekto snupe, stava sa, že sa mu pusti len tak krv z nosa???
Piatok 28. 05. 2004 o 08:43:54 # 295233

Jméno (přezdívka): Kastello

Otázka/ odpověď: Dobry den, uz dva roky kourim kazdy den min. 2 jointy marihuany. Delam dost narocnou praci a hodne se venuji studiu a praci na sobe. Zajimal by me vas nazor na takto dlouhodobe a pravidelne uzivani. Podle sebe muzu s jistotou rict, ze krome apatie po dobu intoxikace a docasne ztrate kratkodobe pameti (take pouze po dobu intoxikace) mi nic neschazi. Nemam problemy s koncentraci ani s jinymi vecmi. Lehce se ucim, a naopak me stav intoxikace vylozene bavi. Myslite si ze jsou ucinky THC skutečně takhle subjektivní? Je možné aby měl někdo obrovské problémy po 1 jointu a někdo beztrestně hulil celý život?... díky za odpověď

PETR
Utorok 25. 05. 2004 o 13:57:54 # 294811

Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada

Otázka/ odpověď: Testování THC je samo osobě zapeklité a ve lhůtě kterou uvádíte není jistý výsledek nálezu (v moči). Záleží také na použitých testovacích metodách. V případě pozitivního nálezu je zde vždycky možnost jej zpochybnit anebo se bránit poukazem na zásadní rozdílnost doby intoxikace a doby kdy lze THC v organismu prokázat a kdy už nepůsobí - podle mého názoru by to mohlo skončit docela zapeklitým soudním pracovněprávním sporem.
Štvrtok 13. 05. 2004 o 11:54:07 # 292969

Jméno (přezdívka): brano

Otázka/ odpověď: ..minuly tyzden v nedelu skoro rano ma kamarat ponukol marihuanou nikdy som ju nefajcil a kedze som profesionalny sofer vzdy sa drogam vyhybam pretoze musim pravidelne podstupovat testy tentokrat som vsak ponuku prijal pretoze som nedavno absolvoval testy ale tento piatok musim znovu na testy a mam obavu je to len pat dni a marihuana sa vraj v moci objavi aj desat dni po uziti ..co robit?
Štvrtok 13. 05. 2004 o 03:08:25 # 292924

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Absces je ohraničené místo vyplněné hnisavým obsahem, je zarudlé, teplé, bolestivé /někdy pouze na dotek/. Bývá způsobené nesterilní aplikací drogy nebo pokud žíla praskne nebo prosakuje díky narušení své výstelky a droga jde para - mimo. Pokud se takový zánět neléčí a navíc dále aplikuješ drogu do okolního řečiště, můžeš si způsobit celkovou sepsi organismu nebo nekrosu tkáně a následnou amputaci. Nejlepší variantou je návštěva lékaře, který zřejmě nasadí antibiotika a ránu ti lokálně ošetří. Na tobě je jen udělat první krok - naštívit lékaře / je to varianta méně bolestivá než mnou narýsované možné komplikace / Vendula
Nedeľa 11. 04. 2004 o 21:42:28 # 288158

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Každý bolák je vážný. Absces je hnisavý, jde do hloubky, špatně se hojí, jde z něj strach..., jsou z něj nakonec jizvy. Jestli se ti něco takového děje, zajdi k lékaři. Já jsem to sice neudělal, ale dnes vidím, že jsem byl naprosto mimo obraz, neinformován a divím se, že mi to tak snadno prošlo. Ale jak říkám, mám dnes památku...
jum
Nedeľa 11. 04. 2004 o 00:11:54 # 288080

Jméno (přezdívka): miki

Otázka/ odpověď: Jak poznam, ze bolaky na ruce v miste zil jsou abscesy.A jak moc je to vazne.Dik
Sobota 10. 04. 2004 o 20:41:08 # 288072

Jméno (přezdívka): mgr. Petr Hromada

Otázka/ odpověď: Velmi Vám rozumím, že jako matka máte potřebu "něco udělat" a že asi prožíváte stavy bezmoci.
Otevíráte hodně otázek a problémů, které tuhle formou řešit nejdou. Byla by zapotřebí spousta dalších informací. Vždycky se však vyplatí - něž začnete "něco dělat" - předem prokonzultovat situaci a případně další kroky s odborníky. I pro tyto účely u nás existuje poměrně hustá síť zařízení, minimálně na úrovni okresního města. Jsou to kontaktní centra (k-centra), dále tzv. AT ordinace a je možné zajít i za psychologem. V situaci jakou popisujete bych to považoval za správné.
Přeji hodně sil a trpělivosti.
p.h.
Štvrtok 01. 04. 2004 o 09:08:22 # 286907

|<< << <
17/34
> >> >>|