KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9905 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
18/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): MADLA

Otázka/ odpověď: MÁM 19.LETÉHO SYNA,UŽ TŘI ROKY MÁ PROBLÉM S DROGOU,NEVÍM JAK ČASTO JI UŽÍVÁ,PROTOŽE TO NEUSTÁLE ZAPÍRÁ,ALE VÍM ŽE SI JI UŽ I VPÍCHL,UDÉLALA JSEM MU PÁR PAPÍROVÝCH TESTŮ,Z PĚTI,TŘI BYLY POZITIVNÍ.BERE ASI PERVITIN,NEVÍM SI SNÍM RADY ON TO DĚLÁ A NECHCE SI TO ANI PŘIZNAT.I PŘESTO ŽE JE TEST POZITIVNÍ TVRDÍ MI ŽE DROGY NEBERE.MŮŽE MI NĚKDO PORADIT CO MÁM JAKO MATKA DĚLAT.JSEM HROZNĚ NAŠTVANÁ A ŠÍLENĚ TO BOLÍ.MYSLÍTE ŽE UŽ JE HODNĚ ZÁVISLÝ ,MŮŽE JEŠTĚ PŘESTAT SÁM NEBO UŽ POTŘEBUJE ODBORNOU POMOC.NECHCE SE SEMNOU O TOM VŮBEC BAVIT.
Utorok 30. 03. 2004 o 20:31:54 # 286697

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Peter, já, na tvém místě, bych rozhodně popsaný problém nepodceňoval. Obecně se sice soudí, že užívání marihuany obnáší přijatelná rizika, ale vůbec to není tak jednoduché. Účinná látka thc je psychotropní, což znamená, že na bio-molekulární úrovni (neurotransmise) zasahuje do fungování, projevu a postupného přetváření psychiky. Velké riziko už při prvním jointu spočívá v tom, že může vyvolat či spustit skryté predispozice pro nějakou psychickou poruchu, která by se za normálních okolností nemusela projevit nebo až třeba ve stáří. Jinak, v takovémto případě může užívání marihuany trvale změnit osobnost člověka, kdy se nejedná o přechodnou toxickou psychózu, ale o trvalé následky.
Poradenství na webu je pouze informativní a orientační, v tvém dotazu cítím „zoufalou“ potřebu pomoci. Nevím, jaká zařízení jsou v Košicích, ale v tvém případě bych ti doporučil jakoukoli odbornou konzultaci, ať již privátní, nestátní či státní (AT poradna, K-centrum… ?). Také by ses mohl se svými problémy obrátit o radu přímo na psychologa a o asistenci při hledání požádat blízkou ti osobu.
Přeji ti, Peter, odhodlání a odvahu do prvního kroku. jum
Pondelok 22. 03. 2004 o 12:28:03 # 285266

Jméno (přezdívka): peter

Otázka/ odpověď: dobry den. chcel by som sa spytat ci mi viete poradit co mam robit. mam20
> rokov,student.uz 2 roky fajcim marihuanu. uz velmi intenzivne. fajcim
> niekedy cele dni non stop. snazim sa uz asi rok prestat ale nejde to.
stale
> dva tyzdne nefajcim vobec ,som uplne iny clovek a potom mi zrazu z
> nicoho nic mozog uplne inac zmysla a ako keby som bol ina osoba idem a
> sfajcim sa a potom az kym mam. aj dalsi tyzden a potom zase prestavam.
> som uz z toho strasne zniceny,z tej drogy,nic ma nebavi,nemam chut zit
> a neviem ako z toho von.mozte mi nejak pomoct ? nepredpokladam ale uz
> som nevedel co mam robit. skusal som sa aj s kamaratmi nestykat ale to
> je jedno nic
nepomohlo.
> alebo kde by som sa este mohol obratit ?
>
> dakujem. dovidenia..
peter z Kosic.
Sobota 20. 03. 2004 o 09:32:44 # 285047

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Jum,
souhlasím bezvýhradně s stím, že ščlověk by se neměl stát svévolným experimentátorem. Člověk by neměl používat ke svému JÁ paklíč, protože se mu to samozřejmě vymstí jako většina věcí, které člověk v životě dělá nekvalitně, bez pevných kořenů. Za překročení takového tabu se samozřejmě krvavě platí. Někdy hned - viz.některé experimenty s LSD, někdy později - ztráta zázemí, jistot, sebe samého. Taková cesta zpátky dá někdy zabrat někdy víc než by se ke svému podvědomí dostal racionálně, ale samozřejmě pro něho v tu chvíli těžší cestou - vždyt je jednodušší tuto cestu obejít / myslím to samozřejmě mírně ionicky i sebeironicky /.Spíš jsem chtěla říct, že i přes to, že jsem prožila spoustu šíleností spojených drogou, příjímám to jako zkušenost. Obrovská pravda je, že tudy cesta nevede. Neměl to býpodnět něco zkoušet se svým podvědomím. Spíše povzbuzení pro ty, kteří v tom jedou naplno a chtějí se léčit, že se nemusí po vystřízlivění vzdát svých některých setkání s tajemnem. V.
Nedeľa 07. 03. 2004 o 07:32:06 # 283011

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Vendulo, také s další tvou reakcí se plně ztotožňuji, nicméně mám potřebu zdůraznit obrovská rizika, jež jakékoli experimenty s drogami sebou nesou. DROGA JE PAKLÍČ, kterým se neodborně, nezasvěceně či nezodpovědně vloupáváme do království genového či osudového předurčení.
Droga pak jako látka s psychogenními účinky patří do rukou odborníků, dříve šamanů, kněží nebo kouzelníků, v dnešní době do rukou lékařů či ve výjimečných případech specializovaných terapeutů.
V každém případě pohlížím na svévolné experimentátory s jistou nevolí, protože to vnímám jako znesvěcení posvátnosti a prastarých tabu. Dříve se droga využívala např. při iniciačních obřadech, kdy šaman jednorázově zasvětil jinocha do role lovce či bojovníka. Jinoch si to rituálně zažil, ztotožnil se s novou rolí a stal se mužem. Určitě by si ale nedovolil udělat to sám a určitě by si z toho neudělal rekreační záležitost.
Myslím si, že když má naše tělo receptory, na které se může chemicky navázat droga, určitě je také v jeho přirozených možnostech vytvářet si vlastní chemické přenašeče. Jde jen o to, jakým způsobem to objevit a pak se to naučit. A to je na tom životě krásné.
Štvrtok 04. 03. 2004 o 16:31:18 # 282605

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Jum, děkuji Ti za tvou kladnou reakci. Jsem ráda, že je někdo další, kdo si tím prošel a dostal se z toho obohacen podobnými zkušenostmi. Já osobně od té doby vnímám vše intenzivněji a občas se mi stává, že se mi dějí podivné věci ... vím některé věci dopředu, poznám, že člověk umírá - jde od něho zvláštní chlad. Zkušenost s drogou měla jediný kladný vliv - po vystřízlivění mi zůstala schopnost pracovat s podvědomím a probourávat se do jiných světů. Je pravda, že tuto vlastnost jsem měla již v dětství, vždy jsem byla senzitivní a vnímavé dítě. S pubertou jako by vše bylo zapomenuto. Vše se mi vrátilo až s drogou v 19. Možná zmíněná senzitivita a zvídavost spojené se vzdorem byly příčinou mé závislosti. Vše je ke všemu dobré. Stejně si myslím, že tuto vlastnost u člověka droga nevyvolá, ale naopak spíše odhalí, co v člověku je. Pro ty co stále ještě berou je to taková naděje, že současný drogový svět vymění za jiný - ten, který mají v sobě. Držím jim v tom palce. Vendula
Streda 03. 03. 2004 o 01:25:09 # 282279

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Vaeno, díky za tvůj příspěvek, prošel jsem si podobnými zážitky, a potvrzuješ také moji zkušenost, že když si člověk poradí se svou závislostí, otevírají se mu dveře možností dokořán. Naučil se totiž pracovat se sebou samým, naučil se přijímat své nedostatky, ztotožnit se s nimi a nacházet novou cestu - svoje další životní volby. A takto získaná zkušenost a osvojená dovednost už člověku zůstává..., což se velice hodí v normálním životě. jum
Utorok 02. 03. 2004 o 12:39:01 # 282138

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Zdravím Vás všechny, co bojujete se závislostí. Není jednoduché se z toho dostat, ale ten pocit, že jste to zvládli je něco neuvěřitelného. Já osobně jsem čistá 7 let.¨Nepodařilo se to sice napoprvé. Ví to o mně jen nejbližší okolí. Provalení závislosti prověřilo nejen mě, ale i mé okolí. Ti, kteří za něco stáli, zůstali. Rodiče většinou reagují zpočátku různě, ale nakonec se snaží podat pomocnou ruku. Léčit se je dobrá věc, ale nesmí to člověk dělat pro někoho, ale pro sebe a před sebou vidět nějakou motivaci. Já osobně jsem ji našla ve své práci - věděla jsem, že bych jako sestra - narkomanka neuspěla. Ti věrní mi zůstali, se svou minulostí seznamuji jen toho, koho uznám za vhodného. Zrovna minulý týden jsem se se svou minulostí seznámila jednu maminku svého pacienta, vzala to v pohodě - spíš ji to překvapilo. Za celou dobu se mi nestalo, že bych přišla o přátele, když jsem jim o sobě řekla. Důležité je vydržet po léčbě své okolí, které Vám nebude zpočátku důvěřovat, ale jde to. Je to sice dlouhá doba než Vám začne někdo důvěřovat, ale nejdůležitější najít důvěru v sebe - to může trvat roky. Já osobně jsem 7 let čistá, pracuji, vzdělávám se, chystám se na vysokou školu, lidé v mém okolí mě hodnotí spíše jako sebejistého člověku, kterému všechno jde na výbornou, všechno mu vychází. Já zatím trpím pocity méněcennosti dodnes. Přeji hodně zdaru při léčbě - čím dříve, tím lépe. Je to dlouhá trnitá cesta, ale na konci je slunce, klid a spousta naplno prožitých dní. Teprve tyto zážitky jsou teprve intenzivní. V.
Utorok 02. 03. 2004 o 00:09:01 # 282101

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: ... važění, závislost na droze je prevít, kterého se člověk nedokáže jen tak snadno zbavit. Pomalinku se člověk dostává do problému, zpočátku se mu to daří zvládat, užívat si nadluh a tají vše před nezainteresovanými blízkými, ale věřte mi, že vždy je otázkou času, kdy se to rozvine a praskne to... A člověk se pak skutečně musí obrátit o pomoc na odborné zařízení, když selhají všechna toužebná přání pomoci si svépomocně. A zde platí praktické pravidlo, že rodiče by o tom měli vědět, mohou totiž být skvělými pomocníky. Jak je zasvětit do vašeho problému by vám mohli v první fázi anonymně poradit v nejbližším k-centru.
Přeji dobré předsevzetí a odvahu do prvního kroku. jum
Streda 25. 02. 2004 o 17:17:21 # 281346

Jméno (přezdívka): nute

Otázka/ odpověď: Dobry den,chci se zeptat jakou lecbu mam zvolit..4 roky beru pervitin nitrozilne.Uz sem se parkrat pokousela prestat,jednou i pres heroin,ale nepodarilo se.Posledni mesic to zaclo byt horsi, davala sem si gecko denne a nejen psychicky ale i fyzicky jsem se hroutila.27.2. mam jit na detox, navim jestli to ma vubec cenu,ale zkusim to.A nevim co po tom?Nemuzu na nejaky dlouhy leceni,protoze by se to dozvedeli doma.Jedine az v cervenci protoze ted "chodim" do skoly.Ale aby pak uz zas nebylo pozde...Nevim...poradte.Dekuji
Streda 25. 02. 2004 o 09:42:16 # 281291

|<< << <
18/34
> >> >>|