KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9901 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
22/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Lucko, myslím, co se týče užívání drog, funguje na světě vezdejším skutečná spravedlnost. Nemám však namysli společenské konvence a zákony, ty si vymýšlejí lidé u moci, a jak známo člověk je tvor chybující. Poukazuji na skutečnost svobodné volby jedince ve věci vlastního rozhodnutí podstoupit experiment s drogou, např. za účelem úniku od běžné reality do světa jiné reality. Každopádně by se u takového jedince mělo jednat o velice moudré zvážení všech pro a proti, a popř. o velice odvážné přijetí zodpovědnosti za možné následky.
A dostávám se k oné spravedlnosti. Tento svět nedává nic zadarmo. Každá velkolepá chvíle v životě člověka je zákonitě vyvážena patřičně vynaloženým úsilím (např. pracovním výkonem, tréninkem, odříkáním, studiem, koncentrací, kontemplací…).
V případě užití drogy si beru něco načerno, na úvěr, za použití chemického paklíče či univerzálního klíče z rukou odborníků lékařů, terapeutů, původně přírodních léčitelů, šamanů a kouzelníků.
Hrozná je pak u člověka ona nerozvážnost, neznalost či hloupost s neočekávanými následky.
Pondelok 12. 05. 2003 o 15:45:06 # 249089

Jméno (přezdívka): Lucka

Otázka/ odpověď: zajimalo by me jestli na svete existuje spravedlivost?
a jestli je opravdu tak hrozny kdyz clovek unika realite...a diky par prdum se dostava do sveta ktery mu vyhovuje?
Nedeľa 11. 05. 2003 o 22:49:47 # 248984

Jméno (přezdívka): Michal

Otázka/ odpověď: Má vaše sdružení něco společnýho s ibohelp.com?
Piatok 25. 04. 2003 o 10:30:39 # 246995

Jméno (přezdívka): IBOGAIN

Otázka/ odpověď: Toto občanské sdružení si jednak klade dva cíle:

informovat veřejnost o existenci ibogainu a možnostech jeho využití
uskutečnění klinických zkoušek s ibogainem tady v České Republice. Úspěšné uskutečnění klinických zkoušek je nezbytným předpokladem k tomu, aby se ibogain ve farmaceitické formě mohl začít používat ve zdravotnických zařízeních a mohl tak pomoci mnoha lidem, kterým není v současnosti možné účinně pomoci.
Piatok 25. 04. 2003 o 08:51:29 # 246965

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Katko, už léta se usiluji nalézt univerzální odpověď na otázku, jak poradit jinému člověku, co dělat, když má starosti o svého blízkého, jenž se pustil do experimentu či užívání marihuany. Poradil bych ti, aby sis nejprve přečetla, co jsem napsal o marihuaně na abraka/ drogy/ konopí…
Jinak, kouřit marihuanu může znamenat neshodit se vzájemně mezi kamarády, také zvědavost, v jiném případě protest proti společenské konvenci, osobitý životní styl nebo životní filozofie pár jedinců. Nevím, kde se na této škále ocitá tvůj bratr…
Nyní bych se nechtěl opakovat, proto tě odkazuji na mou minulou odpověď MMMarkétě (jum reakce níže). Myslím si, že je tam skryta moje odpověď také na tvoji otázku. Přeji tobě i bratrovi vzájemné pochopení.
Pondelok 14. 04. 2003 o 17:35:04 # 245757

Jméno (přezdívka): Katka

Otázka/ odpověď: Dobrý den...můj bratr(24)je závislý na maryhuaně.Myslím,že kouří skoro každy den.Jsme dvojčata a máme jen mámu, proto to musím řešit já a musím mu pomoci.Stal se docela uznávaným hercem a myslí,že v kolektivu,kde se pohybuje, mu to dává jen prostor...
Byl to moc pěkný kluk ale...teď o sebe nedbá,lže,je nespolehlivý atd. Navíc je Epileptik, což je daleko horší pro jeho nespolehlivost(návštěva lékaře).Vůbec nevím, jak ho přesvědčit a co s ním mám dělat. Jedno vím, že mu musím, ač on nechce, pomoci. Prostě myslím, že hranice jsou u něho již překročeny a nechci, aby to šlo ještě dál. Moc Vám děkuji za nějakou odpověd. Zdraví Katka
Pondelok 14. 04. 2003 o 09:21:25 # 245637

Jméno (přezdívka): MMM

Otázka/ odpověď: Moc díky za odpověď a možná vás potěší, že můj přítel už měsíc navštěvuje jedno takové centrum. Chodí tam každý týden na pohovory s jedním docela milým pracovníkem, který mu radí, co s tím vším a je většinou spokojený. Některé rady se snaží nějakým způsobem realizovat, ale jak oba víme, je to velice těžké. Přeji pěkný den a ještě jednou děkuji.
Štvrtok 10. 04. 2003 o 14:57:44 # 245354

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: MMMarkéto, jakákoliv droga dovede chování člověka změnit, přímo jej chemicky přeprogramovat, a konkrétně u pervitinu to platí několikanásob. U závislého se droga dostává vždy na prvním místo! Vůle, chování, chtění, vztahy, všechno je to touze po droze podřízeno. Jedná se o velmi tvrdou realitu, a mělo by tě to vést především k opatrnosti. Láska, naděje i víra mohou závislému pomoci teprve tehdy, až překoná abstinenční potíže a srovná si své životní hodnoty (priority). Kdy se to stane a kdy je tomu možno uvěřit, je složitá otázka. Vyžaduje to čas a přesvědčení, že člověk je již schopen žit bez drogy. Vyžaduje to důkazy jak pro něj samotného, tak pro jeho blízké. Důkazem mohou být změny v jeho chování (otevírání se normálnímu dění…), opětovné zájmy o věci, jež vyžadují určitou vůli (sport, práce, studium…) a nakonec osobní vztahy, v kterých se nejvíce nabízí i nezištně získává.
Vzhledem k tomu, že se toho tvůj přítel teprve snaží! nechat, doporučoval bych vám, abyste se přesevše obrátili o radu na odborníka.
Streda 09. 04. 2003 o 14:56:50 # 245220

Jméno (přezdívka): MMM

Otázka/ odpověď: Mam takový problém se svým přítelem.píchál si perník přez rok a ted se toho snaží nechat.Já vím že to není lehké ale chtěla bych jen vědět jak se k němu chovat? Mam hodně trpělivosti a už sem tuhle situaci zažila když byla závislá moje sestra. Ale když někoho milujete tak je to dost těžký chápat že může chtít něco víc než vás ikdyž jenom podvědomě. Děkuji za odpověd
Utorok 08. 04. 2003 o 15:38:58 # 245088

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Viky, jít do pervitinu nese samo o sobě velká rizika, kombinovat jej s marihuanou je nezodpovědný experiment. Stav, do kterého jsi se následně dostal, může být psycho-somatickou reakcí tvého organizmu na kombinaci psychoaktivních látek, trvající třeba po čtyři dny, a může vypovídat také o tvých predispozicích k nějakým skrytým poruchám. Jinými slovy, nikdy nemáš jistotu, co v tvém podvědomí může psychoaktivní látka vyvolat. Může to být porucha, která by se v tvém životě nemusela sama o sobě projevit. Chemickým spouštěčem ale můžeš uměle vypustit džina z láhve s nenapravitelnými následky. Radím proto, nepouštět se do dalších nebezpečných experimentů.
Streda 02. 04. 2003 o 17:48:35 # 244426

|<< << <
22/34
> >> >>|