KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9900 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
23/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Pro mailto:JIRSIK.JAN@seznam.cz, tvá otázka mi připadá zavádějící, a kdybych ti dovedl i odpovědět, bylo by to navádějící..., proti smyslu těchto stránek.
- redakce abraka -
Streda 02. 04. 2003 o 17:16:25 # 244424

Jméno (přezdívka): Koňak Kořala

Otázka/ odpověď: Kde se dá sehnat Ritalin nebo efedrin? Potřebuju to vědět rychle a je to strašně důležitý.
Utorok 01. 04. 2003 o 14:46:32 # 244233

Jméno (přezdívka): viki

Otázka/ odpověď: dobri den chtel sem vod vas poradit jednou sem byl na jední akcy vzal sem pervytin za 400kč ze začazku to byl dobrej stav byl sem povzbuzenej, furt sem tančil ale pak sem s kamaradam dal 3 špeky marichuany dostal sem zasek, ale moh sem přemyšlet jako kdyby sem nebyl vysolenej ale me telo měe neposluchlo , nevedel co mam delat ale pak přišlo to nejhořší dostal sem strašní tiki trval 4dny,ale ted doufam ze to bude dobry, chtel sem se vas zeptat jesli budu brat pervytin dal , nemoh bych sem dostat zase tiki čekam na odpoved moc krat diki!!!!!!
Pondelok 31. 03. 2003 o 20:09:06 # 244106

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Michale, v podstatě sis na svoji otázku dokázal odpovědět sám. Skutečně, chce-li někdo pomoci svému blízkému, jenž se dostal do problému s drogovou závislostí, měl by se nejprve informovat, jak se tato nemoc – toxikomanie projevuje. Člověk závislý na drogách si ve většině případů není způsobilý sám vlastními silami pomoci. Paradoxně, když má svoji dávku, je schopen si uvědomovat svůj problém a slibovat nemožné, např. že to bylo naposledy, že s tím přestane, že nastoupí léčbu apod. To, že při nedostatku drogy opakovaně selhává ve svých slibech, není chybou jeho charakteru, ale jedná se o jeden ze symptomů drogové závislosti. Neměli bychom jej proto za tato selhání odsuzovat. Nejideálnější, co pro něj můžeme udělat, je zprostředkovat mu odbornou péči, kterou tato závažná nemoc vyžaduje, a motivovat jej k prvnímu nezávaznému kroku.Bohužel, nemám přehled o slovenských kontaktních zařízeních, ale myslím si, že by stačilo zatelefonovat na kterékoliv z nich, jež nalezneš na netu a tam by tě měli být schopni konkrétně nasměrovat na zařízení v blízkosti tvého bydliště.
Pondelok 31. 03. 2003 o 13:04:28 # 244028

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Mirko, je pro mne nesnadné odpovědět nějak přiměřeně na vaši otázku. Svět „náctiletých“ je velice často svébytný a založen na nepřístupnosti dospělých, a obzvlášť v případech, kdy je prožíván jako problémový. Ve své psychoterapeutické praxi jsem pochopil, že většina úniků a nepřiměřeného či nepřijatelného chování je iracionálním, marným až zoufalým, často velice rizikovým pokusem o nalezení něčeho, čeho se člověku v reálu normálního života nedostává.Otázka pak zní, proč dívka klame své nejbližší, proč střídá chlapce a co by popř. toužila nalézt pod vlivem drog.Myslím si, že domácí vězení věc nevyřeší. Hledal bych cestu společného pochopení, sdílení a důvěry, což není záležitost na dny a nějakého zaručeného receptu. Je to rovněž o hledání tebe sama...
Pondelok 31. 03. 2003 o 13:03:33 # 244027

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Milá Katarino, zažil jsem ve svém životě nespočet jedinečných okamžiků, o nichž bych s odstupem času mohl tvrdit, že se jednalo o rituály lásky. Patří to přirozeně a neoddělitelně k lidskému životu. Snad jen ty první lásky jsou o to úžasnější, že se setkáváme poprvé se souzněním sobě blízkých duší a s novými rozměry sdílení vlastní existence. V milostném či partnerském vztahu je pak možné zažívat rituály lásky třeba každý den.A k tvé otázce, jak poznáme, že je to ten pravý? Myslím si, že na takové poznání neexistuje univerzální a zaručený recept. Jedno ale vím s jistotou. Když se člověk naučí vnímat, prožívat a ctít krásu upřímně svým srdcem, ve vztazích se svými bližními, s přáteli a kamarády, ve vztahu ke kulturním tradicím a v harmonii s okolní přírodou, pak, až nastane to správné setkání, bude určitě cítit, že je to ten pravý a jediný.
Pondelok 31. 03. 2003 o 13:01:46 # 244025

Jméno (přezdívka): Michal

Otázka/ odpověď: Bol by som nesmierne rád ak by mi niekto mohol zodpovedat otázku.Prosím..Poznám jedného bývalého spolužiaka zo základnej školy. Teraz má 20 rokov a má dosť problémy s drogami ale je na ňom naozaj vidno že má chuť i potrebu sa z toho dostať.Len neviem ako mu pomôcť.Na svoju rodinu sa už veľmi obrátiť nemôže lebo ich už veľakrát sklamal.Žije a u otca v Nitre a robí v motorkárskiej dielni.Taktiež žije aj u mami v BA.Najväčší problém je asi v tom že má ukončenú akurát ZŠ..Podľa mňa potrebuje aspoň tú maturitu-čo mi dal za pravdu a javí o to celkom záujem.Problém je v tom že rodičia, nakoľko ich už veľakrát sklamal, odmietajú platiť a živiť ho keď bude študentom..Vážne si neviem rady. Možno by ste mi mohli spoň dať dáky kontakt na protidrogové centrum v BA, prípadne určitú kontaktnú osobu, ktorá by mu pomohla ďalej.Ja v tomto naozaj nemám kvalifikáciu a nechcem nič pokaziť..Čo mám robiť? Za každú odpoveď vopred ďakujem.
Nedeľa 30. 03. 2003 o 12:27:59 # 243921

Jméno (přezdívka): Mirka

Otázka/ odpověď: Potrebujem poradiť s mojou 17 ročnou švagrinou. Dievča začalo veľmi klamať, /mňa, rodočov i priateľov dokonca i najlepšiu kamarátku / strieda chlapcov častejšie ako ponožky / s tými čo má pohl. styk / skusila spachat samovrazdu a mám pocit že uziva aj drogy. Mam ju veľmi rada ja aj jej praví kamaráti a chceli by sme jej nejako pomôct. Čo mám robiť ? Zataľ som jej zabezpečila zaracha ale neviem ci je to správne riešenie. Potrebujem pomoc , poradiť kým nie je úplne neskoro.
ďakujem za skorú odpoved

ostavam s pozdravom

Balciarová
Piatok 28. 03. 2003 o 10:41:34 # 243769

Jméno (přezdívka): Katarina

Otázka/ odpověď: viete o nejakom ritualy lasky..alebo ako zistite,ze je to lten pravy...?
Štvrtok 27. 03. 2003 o 21:54:28 # 243720

Jméno (přezdívka): vaena

Otázka/ odpověď: Ještě k upřesnění vdechování CO2 z bombiček - dochází ke stavu totožnému s těžkou nedostatečností plic / např. těžká obstrukční bronchitis, astma bronchiale, pneumokoniozy, cystická fibroza, ale také škrcení, tonutí /
Patofyziologie:
vázne výměna O2 a CO2
v krvi stoupá CO2
CO2 se váže na H2O a vzniká H2CO3
Klinika:
hypoxie / neokysličení /
organismu, malátnost, únava, bolesti hlavy, změna psychiky, porucha vědomí, bezvědomí až smrt
Příznaky se liší jak množstvím látky a dispozicemi jedince, které můžeme bez předchozího podrobného vyšetření jen ztěží odhadnout. Pokud se o takový zážitek pokouší astmatik, podepisuje si lístek do hrobu.
Utorok 25. 03. 2003 o 00:17:33 # 243371

|<< << <
23/34
> >> >>|