KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9896 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
27/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada, K-centrum Domus Šumperk

Otázka/ odpověď: Z pohledu do krku by kouření být poznat nemělo, spíše z dechu pokud si předtím zapálíš. Ani na snímku plic není kouření jednoznačné, i když zřejmé - zvláště u zasloužilých dlouhodobých kuřáků. Kouření trávy lze poznat z rozborů nejen krve (potu, slin, moči...). Ale v krvi ji lze vysledovat nejdéle, až po měsíci a v některých případeh o něco déle (záleží na množství,četnosti a doby od posledního kouření).
Nicméně chemické rozbory jsou informačně chudé: odpovídají na otázku co? ale nikoliv kdy, jak často a kolik.
Streda 25. 09. 2002 o 18:12:10 # 222783

Jméno (přezdívka): Kity

Otázka/ odpověď: Dobrý den, mám několik otázek a potrebovala bych odpověď co nejdřív: Když někdo kouří cigarety, pozná se to když se doktor koukne paciontovi do krku? A jak může doktor poznat, že někdo kouří? Když se udělá snímek plic - jaký je rozdíl mezi aktivním a pasivním kuřákem? Je to velkej rozdíl? Když někdo kouří trávu, pozná se to z krve?? A když si někdo zahulí - za jak dlouho se to "nepozná"?
Utorok 24. 09. 2002 o 19:56:20 # 222656

Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada, K-centrum Domus Šumperk

Otázka/ odpověď: Zazzie, dneska tak trochu "zastupuji" tvůrce těchto stránek, protože má v Praze jiné starosti.
Pokládáš hodně otázek a nejsem si jist zda jsem odhadl ze slovenštiny význam slova "stof".
Taky bych se připojil k Tvým pochybnostem, cože si to přesně vzala. Po doznění účinku kokainu (bývá dost krátký)může být někdy psychický "propad" - tedy zjednodušeně řečeno od euforie k depresi, nespavosti a podobně.Ale tento dojezd může být hodně individuální, u každého jinak anebo taky nemusí být.
Zpočátku se dokonce kokain používal k "léčbě" opiátových závislostí (morfin), a zpočátku to pomáhalo. Po delší době se zjistilo, že vzniká takzvaná zkřížená závislost - tedy závislost na obou látkách. Myslím, že to platí dodnes.
Speciální pojednání o těchhle problémech neznám, zmínky jsou roztroušené v různých literaturách o drogách obecně.
Piatok 16. 08. 2002 o 11:14:59 # 216902

Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada, K-centrum Domus Šumperk

Otázka/ odpověď: Johny, moje zkušenosti říkají, že témeř nikdo nezačne s léčbou "dobrovolně",ale až pod tlakem různých problémů a potíží. Takže pokud Tvojí kamarádce odpadnou možnosti relativně bezproblémového života s pervitinem, může být že se pokusí o léčbu. Po pěti letech užívání bych se přimlouval spíše za pobytovou léčbu (specializované oddělení psych. léčebny nebo terapeutická komunita) než docházení, jak píšeš. O pobytových zařízeních povědí více v jakémkoliv káčku, solidní ionformace jsou i na www.sananim.cz.
Piatok 16. 08. 2002 o 10:58:22 # 216895

Jméno (přezdívka): Johny

Otázka/ odpověď: Jedna holka už pět bere pervitin,její babička ji finačně podporovala(platila nájem atd.), ale ted se kouhoutky peněz zavřou. Sama nechce přestat brát, ani chodit do poradny. Její rodina jí chce nabídnout pomoc, když začne chodit na odvykací kůru-donutit jí má k tomu nedostatek peněz. Pomůže to?
Štvrtok 15. 08. 2002 o 21:20:00 # 216822

Jméno (přezdívka): zazzie

Otázka/ odpověď: ja mam taku jednu malo a celkom konkretnu otazku: Ako moze posobit kokain ked ho uzije holka co si inak "len" normalne fici na heraku. Toto dievca na streete opisovalo, ze necitilo ziadny velky ucinok potom co si snupla kokain, ale neskor nemohla zaspat, ale hlavne jej telo nedavalo zname signaly, ze by si mala dat stof. Bala sa, ze ked zaspi zobudi sa potom do krizy alebo ze ju jednoducho kriza zrazu zaskoci. Ked si dala stof rovnako nepocitovala nic specialne. Osobne si myslim, ze ten kokain bol pekne seknuty s pikom, ale aj tak ma zaujma ako to je potom s krizou. Piko na dobu svojhom posobenia potlaci inak normalnu potrebu nastrelit sa hackom? ak ano po odzneni sa prajavi co? dojazd plus kriza? alebo je to cele prilis individualne takze sa vobec neda jednoznacne odpovedat? Chcela by som vas poprosit pripadne aj o radu kde inde na nete alebo v akych mudrych knihach by som este mohla hladat odpovede na podobne zamotane otazky...

dakujem najviac
Štvrtok 15. 08. 2002 o 12:39:16 # 216769

Jméno (přezdívka): myška

Otázka/ odpověď: Vsaď na důvěru.Pokud je oboustranná nebude pro vás problém si o kouření promluvit. Možná, že šlo pouze o frajeřinu na diskotéce. Taky nevím, jak jsou tolerantní ke kuřákům či nekuřákům rodiče a vaši společní kamarádi. Osobně znám mnoho kuřáků, kteří se jiných drog ani nedotkli. Drogy jsou o určitém postoji k životu a spíš než první cigareta by mě zajímala jeho představa budoucnosti. Neboj se na toto téma mluvit a být sama sebou a řekni mu o své obavě. Můžeš hodně ztratit daleko víc získat. Držím ti palce.
Piatok 19. 07. 2002 o 17:34:41 # 213135

Jméno (přezdívka): Katka

Otázka/ odpověď: Dobrý den. Moje jméno je Kateřina a je mi 16 let a zajímám se všeobecně o drogy a závislostí na nich. Ale to je vedlejší protože o mě nejde. Mam super kamaráda.Navzájem si celkem důvěřujem a řekla bych že i dost pomáháme,ale nedávno vlastně včera jsem přišla na diskotéku a uviděla jsem ho s cigaretou.Abych řekla pravdu dost mě to vyděsilo protože bych řekla že mam docela dobrou představu co tohle dokáže. Ráda bych si sním promluvila ale nevím jak mam začít abych ho ještě neutvrdila v tom že je to dobrý co dělá. U cizýho člověka bych si poradit dokázala, ale u něj .... vůbec nevim. Byla bych moc ráda kdyby jste mi pomohli, protože si ani nechci domyslet příběh kde to začíná cigaretou a končí trávou či mnohdy ještě hůře. Předem moc děkuji.
Ps: je to pouze kamarád a spíš beru ho jako mladšího bratra.
Streda 17. 07. 2002 o 21:38:24 # 212733

Jméno (přezdívka): Jum

Otázka/ odpověď: Markéto, nevím, jak se to mohlo stát, ještě se to za trvání abraka-poradny nepřihodilo, ale tvoje otázka načas zmizela.
Už jsem ti jednou odpovídal, takže stručně ještě jednou. Doporučuji, podívej se na www.sananim.cz, pražskou organizaci o.s. Sananim, která mimo jiné provozuje Terapeutickou komunitu Karlov v Jižních Čechách, kde svou péči věnují také ženám s dětmi.
Bližší informace ti jistě rádi podají v Drogovém informačním centru Sananim na tel. čísle: 02/84825817
Utorok 25. 06. 2002 o 20:20:59 # 208899

Jméno (přezdívka): Markéta

Otázka/ odpověď: Zpracovávám absolventskou práci na téma - důsledky drogově závislých těhotných žen. Potřebovala bych poradit, jak se dostat k informacím a také kde hledat cenrum pro drogově závislé těhotné ženy.
Utorok 25. 06. 2002 o 20:08:54 # 208896

|<< << <
27/34
> >> >>|