KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9892 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
31/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): ykebara

Otázka/ odpověď: Hnědou hmotu bych tipoval na heroin,další možnosti jsou surové opium a hodně nečistý pervitin.Kdybys to našla na lžíci je to jasnější,ale o drogu jít vůbec nemusí.Zrcátko k těmto látkám mi moc nesedí.Většinou se používá na jinou drogu,která má jiný vzhled.Pokud chceš mít jistotu,co to je ,tak záchranná zdravotní služba ti udělá anonimní test za poplatek asi 150Kč. Ykebara P.S. Nepropadej panice.
Štvrtok 13. 09. 2001 o 15:16:38 # 145544

Jméno (přezdívka): dominika

Otázka/ odpověď: mam podezreni, ze muj kamarad bere drogy. nasla jsem u nej zrcatko opatlane hnedou hmotou - barva jako karamel a nevim, co si o tom mam myslet. vim, ze mel v minulosti problemy s drogami, ale rika, ze uz prestal!
Utorok 11. 09. 2001 o 11:08:34 # 144769

Jméno (přezdívka): MUDr. Jiří Presl

Otázka/ odpověď: S methadonem v Praze vcelku není problém, naše organizace DROP IN má svůj program (asi 100 lidí),který vedu. Vstup ale předpokládá některé podmínky, ve vašem případě jde o potvrzení z vaší kliniky o době docházení a dávce methadonu, dále je otázka jaké máte občanství, protože pro ČR je program zdarma, jinak by jste asi musel hradit.
zdraví presl
----------------------------
Nadace pro prevenci a léčbu
drogových závislostí a AIDS
Piatok 20. 07. 2001 o 07:29:07 # 137493

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Milý Mousi,
pokud navštěvuješ kliniku s metadonovou substitucí, myslím, že není problém užít svou dávku metadonu před letem do Čech. Rohypnolem abstinenční příznaky "sick" rozhodně nevyřešíš!
Existuje u nás několik zařízení s metadonovou substitucí,
např. http://www.dropin.cz/metadon.html, kde se dozvíš bližší informace.
Jinak je důležité, jaké je tvoje státní občanství, při převodu do českého zařízení je zapotřebí tvoje předchozí dokumentace a doporučení z tvojí kliniky.
Samozřejmě je dobré zajistit si předem v Čechách také nějaké sociální zázemí, nebýt na ulici...
Aby se jednalo o bezproblémový přechod, doporučuji ti, kontaktovat se předem s českým zařízením a dojednat si přesné podmínky. V tom by ti mohla zřejmě asistovat tvoje současná klinika.
S pozdravem
Jura Minarčík
Piatok 13. 07. 2001 o 10:01:22 # 136194

Jméno (přezdívka): Mouse

Otázka/ odpověď: Ziji uz 6-ty rok v Chicago USA,z toho 3 roky beru denne heroin.Chtel bych se vratit zpet do Cech,ale bez H to nevydrzim.Uz jsem nekolikrat zkousel prestat,ale neslo to.Dal by se "sick" prerazit rohypnolem?Je uz v Cechach klinika z METHADONEM?Tady ji navstevuji jiz pres rok.Denne piju 80 mg.Z pozdravem Mouse.
Štvrtok 12. 07. 2001 o 23:13:02 # 136158

Jméno (přezdívka): Myška

Otázka/ odpověď: Mortizzi,
přečetla jsem si tvůj dotaz a první, co mne napadlo, je, že bys měl asi zjistit jestli má váš vztah nějakou budoucnost. Je strašně hezké, když je někdo zamilovaný a chce tomu druhému pomoct, ale vztah dvou lidí je oboustranná záležitost a mně tak nějak udivuje, že ta slečna říká: „ nepleť se mi do života“
Pak by asi tu pomoc od tebe neuměla přijmout. Možná je to o někom jiném, ale hlavně o ní. Ona musí chtít přestat.
Myška
Nedeľa 27. 05. 2001 o 17:53:49 # 126445

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Mortizzi,
ideální by bylo, kdybys se obrátil na nejbližší k-centrum, kde si můžeš anonymně promluvit o problému tvé přítelkyně s odborníkem. A vlastně i o svém problému, protože nevíš, co bys mohl ve své situaci dělat, nenechává tě to lhostejným…
Nejbližší k-centrum, které jsem vyhledal v „adresáři“ je KOTEC v Mariánských Lázních.
Taky by mohlo být dobré, kdyby se ti povedlo přesvědčit přítelkyni, aby navštívila nějaké „káčko“, třeba v Praze, pokud to už neudělala. Můžeš tam jít s ní. Není to o tom, že by ji tam nutili, aby přestala brát. To musí být její rozhodnutí. Můžou jí tam ale poradit s jinými problémy, které jistě jako uživatelka pervitinu má.
Držím ti palce...
Nedeľa 27. 05. 2001 o 17:52:26 # 126444

Jméno (přezdívka): Mortizz

Otázka/ odpověď: Má přitelkyně bere pervitin.Nevim co mam delat?,ona je v Proze a ja v Chebu.Pořád říká mať se jí už nepletu do života a že je to její věc!Já jímilluji a nevim co mam delat!!.napište prosim co delat!!
Sobota 26. 05. 2001 o 02:33:09 # 126293

Jméno (přezdívka): Mgr. Petr Hromada

Otázka/ odpověď: Kláro,

ke zcela kvalifikované poradě bych Vám musel položit spoustu dalších otázek. Každopádně pětiměsíční (předpokládám pravidelné) užívání pervitinu už vyžaduje odbornou pomoc. Pokud mohu posuzovat z toho co uvádíte, nevylučoval bych možnost střednědobé terapie v léčebně či terapeutické komunitě. V případě, že byste se dostala do kvalitního psychoterapeutického programu, chtěl bych podotknout, že jeho výsledkem nemusí být pouze abstinence od návykových látek, ale nabízí Vám i možnost osobnostního růstu, "práce na sobě".
Nejlepší bude obrátit se na odborné zařízení zabývající se problematikou závislostí, z praktických důvodů pak na takové, které se nachází v blízkosti Vašeho bydliště. Vhodné je kontaktní centrum, obvykle nestátní, anebo tzv. AT ordinace (většinou tam najdete lékaře - psychiatra a psychologa), která je vždy alespoň jedna v okrese. Tam dokážou posoudit Vaši situaci a doporučit další konkrétní kroky. Ochrana údajů je dnes samozřejmá všude.
Důležité je, abyste se tam cítila bezpečně a důvěřovala lidem, které tam naleznete. Obecně platí, že určitý typ zařízení vyhovuje určitému okruhu klientů, kteří je vyhledávají. Proto je vhodné se buď předem informovat o zařízení, kam se vypravíte (kdo tam pracuje, jaké má vzdělání, praxi, jaké služby nabízejí atd.) anebo se pokusit získat dojmy stávajících klientů. Hodně také napoví osobní návštěva.
Pokud nemáte přehled o zařízeních ve Vašem okolí, tak kvalitní adresář naleznete zde na stránkách "Abraka" či na internetové adrese: www.sananim.cz.
Přeji mnoho odvahy k prvnímu kroku, protože ten bývá obvykle nejtěžší.
Mgr. Petr Hromada
K-centrum Domus Šumperk
Piatok 11. 05. 2001 o 09:40:54 # 122850

Jméno (přezdívka): Klara

Otázka/ odpověď: Pet mesicu beru pervitin.Uz mi to zacina rust pres hlavu.Slabne pamet a priznaky, ktere jiste dobre znate. Pracuji jako asistentka a docasne mi to v praci pomahalo, ted uz je to ve stadiu ztraty sebevedomi a pracovni schopnosti. Chci zkoncit po trech neuspesnych pokusech. Poprve se obracim na Vas. Mate-li pro mne odpoved, pomozte, prosim. Dekuji moc a moc predem. Klara
Streda 09. 05. 2001 o 19:40:28 # 122558

|<< << <
31/34
> >> >>|