KDO MI PORADÍ ?

"Pridat odkaz (SUBMIT)" znamená: odeslat zprávu.

Vaše jméno (přezdívka):
Váš e-mail:
Text otázky/ odpovědi:

Kronika.sk - kniha návštev
Zpět

9890 návštěv

Otázka nebo odpověď.

|<< << <
33/34
> >> >>|Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Drogy se berou ze zvědavosti (neznalosti), pod vlivem prostředí a kamarádů, kdy se jedinec nechce odlišovat, nebo naopak touží po vyniknutí či originalitě. Drogy se berou v kontextu kulturních tradic, speciálně pak např. v rámci posvátných rituálů.
Stát přispívá na prevenci, nikoli „na braní drog“. A proč? Touto otázkou si také lámu hlavu. Oficiálně se tvrdí, že stát chrání své občany před společensky nebezpečnými vlivy, ale to po staletí dělala i církev, když masově obracela pohany na tu jedinou správnou víru, a to mohlo být pěkný svinstvo.
Drogy, ať už v jakékoli podobě, jsou látky se svými účinky, vždy záleží na člověku, jak s nimi nakládá. Není proto problém drog, ale souhlasím s Trávou, že existují problémy jedinců či organizovaných skupin, které s nimi „svinsky“ nakládají.
Pondelok 11. 12. 2000 o 11:57:11 # 79291

Jméno (přezdívka): Tráva

Otázka/ odpověď: Proč se berou drogy odpovídal o několik odpovědí dolů pan Hromada. A stát by na to přispívat nemusel, on se ho o to ani nikdo soudnej neprosí. Drogy nejsou taky žádný svinstvo, prostě jsou a záleží na lidech a jednotlivcích, co s tím dělají.
Sobota 09. 12. 2000 o 17:03:18 # 79049

Jméno (přezdívka): Gadžetka

Otázka/ odpověď: Ahojky možná už tato otázka padla několikrát , ale docela by mě zajímolo proč lidi berou drogy a proč na to stát přispívá , vždyť je to pjekný svinstvo.Dík ya odpověď a zatím ahoj.
Piatok 08. 12. 2000 o 19:35:41 # 78955

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Milá Saxano,
v některých lékárnách jsou již k dostání testy na zjišťování přítomnosti zbytkových látek v moči po požití drogy . Bližší informace naleznete v článku a v mojí reakci na něj v novinách "na vlastní triko" v článku Kouzelný papírek. Osobně si myslím, když už použít "papírků", mělo by se jednat o vlastní potřebu. Vzal jsem drogu, potřebuji se ujistit, jsem-li už "čistý", např. jestli můžu řídit automobil, nebo mít dítě apod.
Utorok 28. 11. 2000 o 09:24:01 # 75393

Jméno (přezdívka): Saxana

Otázka/ odpověď: Dozvedela jsem se ze existuji papirky diky kterym se da zjistit jestli mam v sobe drogu, kdyz se na ne vycuram, chtela jsem se zeptat na naky blizsi informace ohledne toho, pri se to da koupit v lekarne.
Nedeľa 26. 11. 2000 o 11:25:39 # 74782

Jméno (přezdívka): jum

Otázka/ odpověď: Skutečně rád bych si s tebou popovídal, jen je trochu problém, jen tak na sebe natrefit. Nabízím ti možnost setkání např. prostřednictvím xchatu. Stačí pouze s dostatečným předstihem určit datum, čas, název místnosti a kategorii, kde bychom mohli uskutečnit naše internetovské setkání.
Utorok 21. 11. 2000 o 17:11:39 # 73310

Jméno (přezdívka): JAKOPAKO

Otázka/ odpověď: MOMENTáLNě SEM VYHULENEJ JAKO DRAG ULíTL SEM DO ELEKTRONICKéHO SVěTA DOCELA BYCH O TOM POKECAL ALE NEDOKážU SI PřEDSTAVIT žEBY MNě TO NěKDO TAKOVEJ SCHVALOVAL
EXISTUJE NěKDO TAKOVý KTEREJ BY SI POKECAL O MýCH GENIáLNíCH STAVECH FAKT JE TO POHODA A MěLI BYSTE TO VšICI VěDěT TEDA KDO TO CHTěJí VěDěT
Streda 15. 11. 2000 o 08:18:24 # 71129

Jméno (přezdívka): jum.

Otázka/ odpověď: Nemyslím si, že marihuanu kouří každý, nicméně statisticky se uvádí, že cca jedna třetina "náctiletých" prochází experimentem s měkkými drogami, nejčastěji právě s marihuanou. Neznamená to ovšem, že by se z nich stávali toxikomané. Samozřejmě zde existuji i jistá rizika, která se zvyšují, když mladý člověk řeší jiné problémy, např. nejasněná role mezi vrstevníky, nedostatečná informovanost, problémy v rodině apod.
Co se týká vašeho strachu, může se jednat o přirozenou reakci např. na to, když nevíte s kým, kde a jak tráví vaše dítě svůj volný čas. Pomoc může být snadná. Začněte se svojí dcerou komunikovat, svěřte se jí se svými obavami a možná i se svou neinformovaností. V atmosféře důvěry můžete společně najít odpovědi na vaše otázky a vaše dcera si také může uvědomit zodpovědnost ve svém rozhodování ve vztahu k starostlivé matce.
Streda 08. 11. 2000 o 09:43:43 # 68927

Jméno (přezdívka): Jana Sedláčková

Otázka/ odpověď: Moje dcera má 17 let, studuje na gymnáziu a zahrává si s marihuanou. Tvrdí, že trávu dnes kouří skoro každý. Já tomu ale moc nevěřím. Pro vás to asi není žádný problém, ale přesto, co mám dělat, když mám o svoji dceru strach?
Děkuji za odpověď.
Streda 01. 11. 2000 o 12:56:08 # 68217

Jméno (přezdívka): Petr Hromada, K-centrum Domus Šumperk

Otázka/ odpověď: Jsou otázky, které navozují další otázky. Tak mě napadá, jestli si pisatel opravdu nikdy nedal kávu anebo pivo, či nezapálil cigaretu. Jsou to přece také drogy. Jenomže slovo drogy je jaksi „fuj“ a zůstává vyhrazeno pro cosi ošklivého a zakázaného.
S lidmi kteří užívají „fuj“ drogy se potkávám denně v kontaktním centru a přesto si nejsem jist, jestli jde nalézt uspokojivou odpověď. Nabízí se říct, že drogy se berou proto, že je to příjemné. Může být, že člověk při experimentu narazí právě na takovou látku, která jej uspokojí, mimořádně uspokojí. A může taky být, že první zkušenost s drogou není vůbec příjemná.
Za předpokladu, že člověk udělá „dobrou“ zkušenost (a je samozřejmé, že čím méně naplněný a spokojenější život vede, tím větší je to pro něj rána), tak celkem pochopitelně v experimentech pokračuje. Proč se vlastně vzdávat věcí, které jsou příjemné? Experimentování přechází v pravidelné užívání a pravidelné užívání se může změnit v závislost.
Pokud se někdo propracuje do závislosti, je důvod užívání jiný a je to právě ona závislost. Krátce řečeno, člověk pak už drogu bere protože ji potřebuje, protože musí.
Myslím si, že právě v tomhle přelomu od braní drog „aby mi bylo fajn“ do závislosti spočívá záludnost návykových látek. Když si člověk dělá dobře, nepřemýšlí nad tím jak to může dopadnout. Veškerá prevence a osvěta jej míjí, rozum jde stranou. A když se člověk stane závislým, je už pozdě nad tím přemýšlet. Samozřejmě je mu jasné, že si škodí, ale bere protože musí…. A vykládat to našim klientům je jako nošení dříví do lesa.
Možná to zní celé pesimisticky a bezvýchodně, ale může nám být útěchou a nadějí, že lidé znají drogy už tisíce let a přesto se závislými stalo vždy jen určité – velmi malé – procento z nich. Zdá se, že i přes hektičnost současné moderní civilizace, tomu tak bude i nadále.

Piatok 20. 10. 2000 o 16:50:49 # 65220

|<< << <
33/34
> >> >>|