<<<  předchozí   |   následující  >>>

Kdyby tomu byly okolnosti nakloněny, rád bych se s tebou setkal dnes na chatu…

 

20) Milá Danielo, přes víkend jsem se nacházel v jakémsi permanentním stavu vytržení z běžné reality. Ať jsem si večer při svíčce povídal s Myškou, ať jsem ulehal ke spánku, a také když jsem ráno vstával v nezvykle brzkou hodinu, neustále jsem přemítal o jednom. Přesto jsem se snažil zachovat některé užitečné rituály, jako je ranní studená sprcha, rozcvička a meditace u šálku kávy s  douškem cigaretového kouře. Neustále jsem byl pln představ o nových webových stránkách. Úplně mne to pohltilo jako nový rozměr virtuální existence. Slova ke mně začala sama promlouvat s takovou intenzitou, jakou jsem nikdy předtím ještě nezažíval. A navíc to jaro, probouzející se příroda, rašící stromy, zpěvy ptáků a ta vůně ve vzduchu.

Odpoledne jsem se vypravil na cestu a v duchu jsem vytvářel odkazy a propojení mezi jednotlivými stránkami minarcik.cz. Už jen to jméno v doméně, kdy cítím novou zodpovědnost za to, co hodlám na stránkách představovat, je to také o odvaze prezentovat svou skrytou povahu. A najednou jsem se nějak ztotožnil se svými představami, spatřil jsem ten prostor, jenž se rozkrývá za slovy, co by klíčky k brankám do říše vědomí. Samozřejmě, uvědomuji si ony pojmy, jako jsou oblasti podvědomí, nevědomí či nadvědomí, nemluvě již o kolektivním nevědomí. Všechno jsou to však jen pojmy, jež ztrácejí na významu v okamžiku, kdy se ocitám ve svém stavu jakéhosi rozšířeného vědomí. Je to pak o cestě světla prostorem. Je zároveň velice inspirující být v životě najednou silně přesvědčen ve své víře. Jen připomínám inspiraci jako vdechování, podnět k tvořivosti, život jako tok zářivé podstaty a přesvědčení se ve víře o pravdě (veritas), o samotné bezejmenné prapodstatě existence.

Danielo, dnes se obávám, že se jedná zase jen o ta slova, kterými se snažím postihnout, co se to ve mně v posledních dnech odehrálo. Dnes jsem opět v práci a vpadl jsem velmi rychle do pracovních stereotypů. Když si teď vzpomenu na víkend, připadá mi to jako zvláštní sen, a dokonce chvílemi pochybuji o zdravosti mého nápadu.

 

- 53 -