<<<  předchozí   |   následující  >>>

Jaké bylo moje překvapení, když jsem ve své poště objevil tvé páteční psaní.

Napadla mne otázka, proč se to přihodilo? V běžném životě přikládám význam tzv. chybným úkonům, kdy člověk nějak podvědomě či nechtěně vyjadřuje své skrývané pohnutky. Třeba si doma zapomenu klíče od auta, což zjistím až v garáži, čímž vlastně mohu dávat najevo, že se mi nikam nechce. (Nemáme auto ani garáž.) Ale v případě selhání nastavení pravidel poštovní schránky mi to připadá poněkud zvláštní. Tím spíše, že se mi to zatím nikdy dříve nestalo, nebo si toho nejsem vědom, abych byl přesný.

Asi jsem trochu zabředl… Nicméně, když nad tím teď tak přemítám, zaujala mne tvoje zmínka, kdy jsi reagovala na psaní o pejskovi, jak se ti líbí vysocí pejsci a huňatí… A také muži… Jedná se o chybný úkon? Nebo je to o tvé otevřenosti, upřímnosti a důvěře, kterou do našeho sdílení vkládáš?

Už je to pár týdnů, kdy jsem v sobotu přijal telefonát a vyšlo najevo, že se jedná o omyl. Akceptoval jsem tuto informaci a v duchu své pořádkumilovnosti jsem obdržené číslo ihned vymazal z telefonní paměti. Víš, že mne pak napadlo, že jsi třeba mohla najít moje číslo na abraka a zavolat mi? Chvíli se mi ta představa líbila a dokonce jsem se snažil vybavit si zpětně dívčí hlas, který se mi ozval…

Potom mne také napadlo, že bychom se mohli domluvit na večerním pátečním či víkendovém setkání na chatu. Píši o tom proto, že mne zaujala ona skrytá touha poznat tě nějak více. Je to přirozený důsledek našeho netradičního sdílení? Nevím, Danielo, jest-li jsem zvědavý mužský či vodnářská povaha toužící po odhalování tajemství… Nevím, jest-li v sobě oživuji nějaký archetyp či představu sdílející bytosti… Nevím, jest-li naše virtuální sdílení je skutečně zdánlivé… A také ti nedokáži jasně říct o mém záměru s postupně vznikajícím souborem Listy Daniele. Vím jen, že tento mailík do souboru v tuto chvíli nezařadím.

Píšeš, jak jsi na mne nějak začala myslet…, zapálila sis svíčku… Víš, Danielo, hodně času trávím rozjímáním při světle svíčky… Zmiňuješ se o nečistém svědomí, ale také možná o touze či pokušení,

 

- 40 -