<<<  předchozí   |   následující  >>>

můžeme odhadovat i lidi kolem nás. Souvisí to nějak s podvědomou identifikací se, např. s barvami oblečení, což bývá celkem osobní záležitost.

Moje oblíbená barva je barva oblohy, modrá v rozličných odstínech. Oblékám se však hodně do černé, už deset let nosím černé džíny, tmavé košile (většinou modré se vzorkem) v přírodním materiálu a černé kabáty. Abych byl úplný, prádlo nosím bílé, a v létě pak modré džínové kraťasy a bíle triko. Někdy si kolem hlavy uváži červený šátek jako čelenku kvůli potu.

Víš, že mne nikdy nenapadlo takto o sobě psát?

Když si hraji s barvičkami, tak mám velmi rád krystaly křišťálu, které v sobě skrývají celé barevné spektrum, záleží jen na úhlu pohledu. Už jako dítě jsem byl fascinován světlem rozkládajícím se v kapce slzy. Dokázalo mne to zaujmout natolik, že jsem pro svůj objev zapomněl i na smutek. Dodnes miluji éterické barvy, a všechny, jež jsou nádherné duhové. Sbírám minerály jen tak pro radost. Nedokáži si s jistotou zapamatovat jejich názvy, nemám potřebu je třídit a uchovávám je jako svůj poklad v krabici z březové kůry. Když mám někdy chuť, tak si je třeba i hodinu prohlížím a pokaždé v jejich struktuře nalézám něco nového. Vlastně je to o radosti a inspiraci. Když se mi zdá něco pěkného, tak je to pěkné samo o sobě. Pouze zvyk nás dokáže připravit o vnímání vibrací krásy. Zvyk si představuji jako otisk v individuální paměti a nechtění se o něj připravit. Na krásu by si člověk neměl zvykat, krása je stav duše, ona jedinečná rezonance…

 

2) Milá Danielo, děkuji za tvoje krásné psaní. Víš, že jsem se těšil, co mi odepíšeš? Také jsem byl trochu zvědav a nakonec jsem měl i jisté obavy… Všechno dohromady to spolu nějak souvisí a vytváří to můj výsledný pocit. Osobně mne dost překvapilo, jak jsem se nechal zaujmout tímto naším, dovol mi použít to slovo, experimentem.

Je zde spousta nezodpovězených otázek, ktré jsou v běžné komunikaci mezi dvěma lidmi jaksi přirozeně zodpovězeny. Např. kolik je tomu druhému roků (ze zkušenosti to odhadujeme) nebo jak na mne působí jeho neverbální projev… A tak nějak ze všeho si pak dokáži

 

- 2 -