<<<  předchozí   |   následující  >>>

Když jsi mi potvrdila, což jsem nějak tušil, že jsi se byla na mne podívat na abraka, zažil jsem si pocit uvolnění. Jak to říct… Mám teď vetší jistotu v tom, že teď můžeš vědět, s kým máš co do činění. Napadá mne, že se vůči lidem vnímám jako těžký psychologický kalibr. Je to podobné, jako bych byl mistrem bojového umění a tajil bych to v situaci, kdy mne někdo vyzívá v hospodské šarvátce. Tím tě nechci v žádném případě stavět do role nějakého hospodského pobudy, je to pouze příměr, který mne spontánně napadl. A rozdíl u tebe je v tom, že před tebou nic netajím, a ty to svým způsobem vnímáš. Je to hezky kulišácky vyjádřené, nicméně, co když je v tom ona pravda, které se z nějakého důvodu bráním?

Zajímá tě, co mi přináší moje práce. Teď nevím, jest-li v souvislostech s tím, jak jsi vnímala stránky abraka, nebo moje současná činnost při úřadu na Praze 6. Jestli se chceš více seznámit s mou současnou prací, podívej se na dokument ZDRAVÁ 6 2002 (P-6), který nalezneš na abraka.cz. Pokud tě zajímá moje práce psychoterapeuta, vyplývá to z kontextu stránek abaraka, jejichž jsem jak technicky, tak obsahově autorem.

A co mi má práce či povolání přináší? Nemohu si pomoci. Je to výsledným stavem mých životních zkušeností. Asi taky už víš, že jsem si prošel drogovou závislostí. Měl jsem to štěstí či příznivý osud, že jsem to překonal. A obohacen o zkušenosti, hledajíc nový smysl života, prožil jsem si transcendentní zkušenost, při níž mi bylo dáno poselství o službě lidem. Nakonec jsem to také popsal v knize Čtvrtý rozměr závislosti, jejíž rukopis můžeš také najít na abraka v galerii.

Vidíš, Dailo, teď si opět uvědomuji, proč jsem se bránil v našem mailování reálným informacím. Kdybys mne chtěla více poznat, musela bys mít založenou složku Jura Minarčík, a dny se pak věnovat bádání nad dokumentací o mojí osobě. A myslím si, že by ses stejně nikam pořádně nedobrala, protože jak už to bývá, všechno je ve skutečnosti jinak…

Píšeš, že jsi ráda za náš věkový rozdíl, protože teď už chápeš, proč jsi často na moje psaní nenalézala slova… Danielo, mám pocit, že se tímto vůči mně ztotožňuješ se submisivní rolí. Nenalézala jsi slova ne

 

- 24 -