následující  >>>

1) Ahoj Danielo, teď zas já děkuji za tvou odpověď… A k tvému přání vzájemného sdílení pocitů při čtení a psaní mailíků mne napadly dvě myšlenky. Ta první z nich patří vzpomínce. V sobotu večer, shodou okolností, v době krátce před tím, než jsi odeslala svůj mail, jsem bloumal po netu a napadlo mne podívat se na svou e-poštu. A když jsem ve schránce nenašel, co jsem hledal, vydal jsem se ještě na xchat… Ale nakonec jsem už do žádné diskusní místnosti nevstoupil.

Druhá myšlenka je tak trochu magická. Rád bych věřil, že prožívání dvou spřízněných duší se odehrává na způsob podprahové rezonance či jemného, téměř nepostřehnutelného souznění, které se ztrácí v každodenním shonu, a ve vzácných okamžicích oněch náhod se to přihodí. Zazvoní telefon a mohu tak mluvit s člověkem, na kterého jsem před chvílí spontánně myslel. Pan C. G. Jung tomu říkal, tuším, synchronicita.

V neděli odpoledne při procházce do polí jsem si opět vzpomněl na naše mailové setkání a na tvou otázku, kdo jsem… Přemítal jsem nad otázkou, jak to chodí v reálném životě. Ono to nějaký čas trvá, než se dva lidé poznají. A mnohdy je to proces na celý život, protože stejně jako je poznání relativní, tak se i lidé v čase vyvíjejí a mění.

Zaujala mne ona představa našeho seznámení a pak vzájemného poznávání prostřednictvím písemné komunikace. Má to svoje kouzlo, jak se také zmiňuješ, že poznávat můžeme především sebe sama. Komu teď vlastně píši? Je to ten impuls milého pohlazení, jenž na mne dýchnul z tvých slov? Nebo se jedná o psaní mému zvnitřněnému obrazu záhadné, chápající a sdílející bytosti, kterou jsem si vytvořil na základě dvou mailů a dvaceti minut na chatu?

Rád bych věřil své intuici, a rád bych si uchoval onu představu, jež mne inspiruje k úžasným myšlenkám.

Tak tedy zkusím napsat něco o tom, jaký jsem a děkuji za tvou inspiraci v otázce obliby barev. Svět barev je jednou z oblastí, kde se velice rád pohybuji. Barvy nemají příliš možností, jak nás klamat, a když už v nějaké najdeme zálibu, je to pouze naše subjektivní vnímání určité vlnové délky, vibrační hodnoty, která v nás dokáže vyvolávat pocity, na které se můžeme relativně spolehnout. Dokonce podle barev

- 1 -