<<<  předchozí   |   následující  >>>

Danielo, napsala jsi mi, že jsi se byla podívat na abraka.cz. Byla jsi v podstatě v mém virtuálním prostoru, který je velice osobní, otevřený a důvěrný. Ať to, co vlastním, přináší užitek také ostatním. Když si dáš tu práci, nalezneš na abraka o mé osobě téměř všechny informace (údaje), které lze v rámci konvencí vůbec publikovat. Můžeš tam nalézt vše, včetně mojí autobiografie, profesního životopisu, fotografií a publikací. Věděl jsem, že je otázkou času, kdy tě napadne prozkoumat doménu v mé e-mail adrese.

Teď můžeš více porozumět tomu, proč jsem se ti v jistém záměru vyhýbal podávat příliš reálné informace o mé osobě. Nepřikládám jim zas až takový význam, jak je obyčejně běžné. Zajímá mne, co se nalézá za jmény a tvary. Zajímá mne svět za zrcadlem. Zajímá mne Daila, která nemá jméno, a přesto ji mohu oslovovat, nemá tvar, a přesto ji mohu spatřovat ve svých představách. Jsi pro mne zdánlivá bytost a přesto mne inspiruješ svým psaním. Vzniká mezi námi zvláštní vztah, jenž přesahuje konvence. Ocitli jsme se v setkání, které mám může dát nalézt mnohé z toho, čemu nám brání konvence a předsudky… Ať již vědomé, nebo ty podvědomé, a nevědomá podstata lidské duše je jako u ledovce skryta pod hladinou… Je to autonomní jsoucnost, magické alterego.

Svěřila ses mi se svým vnímání stromů, dovol mi svěřit se ti se svými zkušenostmi. Leč je v tuto chvíli na tobě, přeješ-li si mne pojmout autenticky prostřednictvím našeho nekonvenčního mailování, nebo zvolíš nabídku na abraka.cz, zato však bez vztahu k tobě, třebaže v tuto chvíli pro mne tak virtuální osůbce. Přál bych si znát tvou volbu, protože od toho se může zákonitě odvíjet naše další sdílení.

 

6) Ahoj Danielo, není potřeba se omlouvat za svou odmlku. Tak mne to napadlo, že jsi odcestovala domů, a na připojení k elektronické síti člověk snadno zapomene. Tím spíš, když jej nemá přímo k dispozici a navíc se ocitá v osobně blízkém prostředí. Já můžu být připojen v práci, doma a na cesty sebou vozím notebook. Nicméně přes svátky jsem doslova vypnul. A vůbec mi to nepřišlo. Stejné jsem zažil o dovolené, kterou jsme s přítelkyní trávili v Jeseníkách. Někdy přemítám, že

- 13 -